Bosch Tassimo Vivy II je jeden z najkompaktnejších kapsulových kávovarov, ktorý pomocou T Disk systémom vám dokáže pripraviť slušnú kávu a iné horúce nápoje, ako sú mliečne kávy, latte, cappuccino, horúce čokolády, ovocné a bylinkové čaje. Tento model je super lacný a zmestí sa kdekoľvek, na kuchynskú linku aj pod skrine kvôli malým rozmerom.

Bosch Tassimo Vivy II TAS1403 – recenzia

Výhody Bosch Tassimo Vivy:

 • Jednoduché ovládanie
 • Kompaktné rozmery
 • Široká ponuka kapsúl (T Disk)

Nevýhody Bosch Tassimo Vivy:

 • Len základné funkcie
 • Príprava kávy je mierne hlasná
 • Manuál je ťažko zrozumiteľný

Stručný popis Bosch Tassimo Vivy II

 • Kompaktný Bosch kapsulový kávovar s moderným dizajnom.
 • Plnoautomatická príprava kávy, stačí len stlačenie jedného tlačidla.
 • LED ukazovatele, ktoré informujú o stave prístroja.
 • Patentovaná technológia T Disk.
 • Značky Jacobs Krönung a Milka sú zárukou skutočnej kvality nápojov.
 • Široká ponuka teplých nápojov ako silné espresso, lahodná Caffé Crema, voňavé Cappuccino, klasické Latte Macchiato, karamelové Latte Macchiato, a horúca čokoláda.
 • Odnímateľná nádrž na vodu je integrovaná do bočnej steny s objemom 700 ml.
 • Inovatívna technológia tekutého mlieka vo vnútri kapsule.
 • Jedinečný systém prietokového ohrievača.
 • Príprava ďalších nápojov (čaje, čokolády) prebieha okamžite a bez zmiešania chuti, a to vďaka príprave, ktorá prebieha výhradne vo vnútri T Disku a procesu vyčistenia trysiek parou po príprave každého nápoja.
 • Nízka spotreba energie: automatický Stand-by mód po každej príprave nápoja.
 • Výškovo nastaviteľný a vyberateľný podstavec na šálky.
 • Automatické bezpečnostné vypnutie pri otvorení hlavy prístroja.
 • Bezpečnostná poistka pre nechcené spustenie procesu sparenia nie je možná.
 • Kapsula T Disk zostáva po použití suchá.
 • Automatický čistiaci a odvápňovací program pomocou servisnej T Disk kapsule (súčasť balenia).
 • Vyberateľný podstavec na šálky možno umývať v umývačke.
 • Tlak: max. 3,3 bar
 • Príkon: 1300 W
Všeobecné informácieTechnické údaje
DisplejLED diódyObjem vody700 ml
Tryska na paruniePripojenie na vodovodnie
Odnímateľná nádrž na voduánoParný tlak3,3 bar
Zásobník na mliekonieAutomatické čistenienie
Odvápňovaniemanuálne
Funkcie kávovaruPríkon1300 W
Typ ovládaniatlačidlom
ČasovačnieRozmery
MlynčeknieVýška25,1 cm
Nastavenie sily kávynieŠírka16,9 cm
Nahrievač šáloknieHĺbka31,0 cm
Kôš na kapsulynieHmotnosť2,2 kg

Bosch Tassimo Vivy II je jeden z najkompaktnejších kapsulových kávovarov, ktorý pomocou T Disk systému vám dokáže pripraviť slušnú kávu a iné horúce nápoje, ako sú mliečne kávy, latte, cappuccino, horúce čokolády, ovocné a bylinkové čaje. Tento model je super lacný a vďaka svojim malým rozmerom sa zmestí kdekoľvek, či už do rohu kuchynskej linky alebo pod kuchynskú skrinku.

Ďalšou hlavnou výhodou Tassimo Vivy II je, rovnako ako aj pri ostatných modeloch typu Tassimo, že príprava kávy je plnoautomatická stlačením len jedného tlačidla, a zahrievanie prístroja je prakticky okamžité od zapnutia. Kapsulový kávovar po načítaní čiarového kódu z kapsule (T Disk) prispôsobí množstvo vody, teplotu a čas varenia.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Dizajn a funkcia – Bosch Tassimo Vivy II kapsulový kávovar

Jeho dizajn, ako aj jeho prevádzka, je moderný a jednoduchý s hladko zaoblenými hranami, aby svojím vzhľadom nepôsobil ako „krabica“. Rovnako kompaktná je aj nádrž na vodu, ktorá je ukrytá na boku so vstavanou rukoväťou, pomocou ktorej ju môžete jednoducho odstrániť jedným pohybom. Na prednej strane je ovládací panel, pričom vypínač je umiestnený na boku stroja. Na ovládacom paneli je jedno veľké tlačidlo na ktorom sú 3 informačné diódy. Prvá LED dióda bliká pri príprave kávy, druhá upozorňuje na potrebu naplnenia nádrže na vodu, a tretia spolu s prvou LEDkou blikajú pri odvápňovacom cykle. Stlačením tlačidla si pripravíte kávu, ale len keď je vložený aj T Disk (kapsula). Pre spustenie odvápňovacieho cyklu je potrebné použiť špeciálny žltý T Disk a podržať tlačidlo aspoň 5 sekúnd.

Mnohé kapsulové kávovary majú problém s veľkosťou a hlavne s výškou pohára, ale pri Bosch Tassimo Vivy II nastavenie výšky je veľmi jednoduché. Pri tomto modele je možné podložku na poháre jednoducho odstrániť, tým sa zmestia aj vysoké poháre a vy si môžete pripraviť napríklad chutné latte. Pri použití štandardných pohárov alebo hrnčekov stačí podložku nastaviť do potrebnej výšky.

Používanie Bosch Tassimo Vivy II kapsulového kávovaru

Pre spustenie prípravy nápoja stačí stlačiť jediné veľké tlačidlo. O obsluhe nájdete veľa videí na internete, ako aj o tom ako čistiť a odvápňovať. Po zapnutí kávovaru nemusíte dlho čakať, čas je minimálny pred prípravou kávy (minimálny čas ohrevu) vďaka prietokovému ohrievaniu. Prístroj sa po každom nápoji vráti do pohotovostného režimu s nízkou spotrebou energie.

Umiestnenie kapsúl (T Disk) zvládne každý. Len umiestnite kapsulu na tácku vo vnútri kávovaru a zavrite hlavičku prístroja. Zariadenie potom načíta čiarový kód kapsule, a po niekoľkých sekundách začne dávkovať nápoj. Zariadenie párkrát nevedelo rozoznať T Disk (ak sa kapsula prepichla už nie je použiteľná), ale vo všeobecnosti Vivy II fungoval správne a plynule.

T Disk kapsule sú od viacerých výrobcov, ako napríklad Jacobs, Milka, Oreo, Cartenoire, Twinings. Pre prípravu Jacobs Latte Machiato je potrebný napríklad jeden espreso disk a jeden veľký mliečny disk, ale aj pri Milka nápojoch je potrebné použiť 2 kapsule, ktoré sú spolu balené. Kapacita nádrže na vodu je 700 ml, čo znamená, že budete musieť naplňovať o niečo častejšie než pri iných kávovaroch, ale je to dobrá kapacita vzhľadom na kompaktné rozmery kávovaru.

Pri používaní kapsulového kávovaru Vivy II vaša kuchyňa zostane čistá, a vy si môžete užívať chutné,  teplé nápoje. Na čistenie kávovaru je potrebné vložiť čistiaci disk a stlačiť tlačidlo, aby horúca voda prečistila celú mašinu.

Aké nápoje sa dajú pripraviť pomocou Bosch Tassimo Vivy II?

Chuť kávy závisí hlavne od vybraného T disku (kapsule). Jacobs káva s jemnou penou je veľmi kvalitná. Mliečne kapsule sú mierne sladké, čo nemusí každému vyhovovať, ale sú super riešením pre rýchlu mliečnu kávu. Milovníci horúcej čokolády si určite vychutnajú nápoje od Milky a Orea. V ponuke je aj čierny alebo ovocný čaj od firmy Twinings pre tých, ktorí sú fanatici do chutných čajov.

Vyberte si zo širokej ponuky kapsúl Tassimo

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Je pre mňa vhodný Bosch Tassimo Vivy II?


Vivy II ponúka dosť širokú kolekciu nápojov, z ktorých si môžete vybrať.

Vďaka jeho kompaktnosti sa zmestí do každej kuchyne. Je to super kávovar s ktorým rýchlo očaríte vašich návštevníkov, pričom ceny kapsúl sú podobné, ako pri ostatných typoch kapsúl. Ovládanie a údržba je veľmi jednoduchá, a kávu máte hotovú za 30 sekúnd.

Cena Vivy II sa pohybuje okolo 50 €, a za takíto všestranný a malý kávovar je to veľmi dobrá cena.

Záver


Ak máte málo miesta v kuchyni a chcete si užívať rôzne nápoje za rozumnú cenu tak Bosch Tassimo Vivy II je práve pre vás!

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *