Krups Dolce Gusto Drop je štýlovo vyzerajúci kapsulový kávovar dotykovým displejom pre lepšie ovládanie ako u predchádzajúcich kávovarov. Kapsulový kávovar bez tlačidiel, bez chýb a super dizajnom, s ktorým každí sa pochváli. Drop je jednou z najlepších modelov používajúce kapsuly Dolce Gusto.

Krups Dolce Gusto Drop – recenzia

Výhody Krups Dolce Gusto Drop:

 • Dotyková obrazovka a ovládanie
 • Futuristický moderný dizajn
 • Dokáže pracovať s rôznymi veľkosťami pohárov

Nevýhody Krups Dolce Gusto Drop:

 • Väčšie rozmery ako iné kapsulové kávovary

Stručný popis Krups Dolce Gusto Drop:

 • Dizajn inšpirovaný kvapkou kávy
 • Najmodernejší prístroj na kávu v kapsulách
 • Dotykový displej
 • Intuitívné ovládanie jednoducho dotykom – voľba teplého a studeného nápoja a množstva vody
 • Flow Stop – automatické zastavenie množstva vody
 • Profesionálny tlak 15 barov pre najlepšiu arómu a chuť
 • Úsporný režim – automatické vypnutie po 5 minútach nečinnosti
 • Podložka na pohár s nastaviteľnou výškou
 • Odnímateľná nádrž na vodu s objemom 800 ml
 • Nepodporuje automatické odvápňovanie
 • Príkon : 1600 W
 • Parný tlak : 15 bar
Všeobecné informácieTechnické údaje
DisplejánoObjem vody800 ml
Tryska na paruniePripojenie na vodunie
Odnímateľná nádrž na voduánoParný tlak15 bar
Zásobník na mliekonieAutomatické čistenienie
Odvápňovaniemanuálne
Funkcie kávovaruPríkon1600 W
Typ ovládaniadotykové
ČasovačnieRozmery
MlynčeknieVýška31.9 cm
Nastavenie sily kávyánoŠírka25.2 cm
Nahrievač šáloknieHĺbka25.2 cm
Kôš na kapsulyánoHmotnosť2,7 kg

Vďaka tvaru inšpirovanému kvapkou kávy Krups Dolce Gusto Drop je štýlový kapsulový kávovar, ktorý sa môže pochváliť dotykovým displejom – lepšie ovládanie ako pri predchádzajúcich kávovaroch.

Je k dispozícii v striebornej, bielej a červenej farbe. Pre prípravu chutných nápojov Drop používa kapsuly typu Dolce Gusto, ktoré sa vyrábajú vo viac ako 30 variantoch. Má automatické upozorňovanie na potrebu odvápňovania, a dokonca je k nemu pribalený aj malý odpadový kôš na kapsule.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Dizajn a funkcia – Krups Dolce Gusto Drop

Jeho dizajn je vynikajúci. Takmer každý kapsulový kávovar má nudný tvar a možno práve preto chcel výrobca vyniknúť dizajnom inšpirovaným kvapkou kávy. Kávovar má vzhľad, kvôli ktorému sa nedá vopchať do rohu, no je to aj tak mašina, ktorá si zaslúži byť v centre pozornosti.

Základňa ukrýva nádrž na vodu, ktorú je vidno na prednej strane cez tenký priesvitný pruh, vďaka ktorému sa dá kontrolovať aj úroveň vody, a ukrýva aj uško, ktoré zjednodušuje jej odstránenie. Nádrž s kapacitou 800 ml sa dá odstrániť z pravej strany, a je uzatvárateľná, aby sa predišlo rozliatiu vody. Podložka na pohár je výškovo nastaviteľná a dostatočne veľká na umiestnenie aj širšieho hrnčeka.

Na ovládanie sa používa dotykový displej, na ktorom najprv nastavíte množstvo vody, aké chcete, aby pretieklo cez jednu kapsulu. Môžete postupovať podľa odporúčania pre jednotlivé kapsuly alebo si môžete spraviť slabší či silnejší nápoj. Po tejto voľbe nasleduje teplota vody, ktorá je buď horúca alebo studená.

Používanie Krups Dolce Gusto Drop kapsulového kávovaru

Drop vďaka rýchlemu zahriatiu po zapnutí vám rýchlo pripraví kávu, čo vás určite poteší aj ráno ak nemáte veľa času. Vloženie kapsuly je jednoduché –z hlavičky vytiahnete držiak na kapsule, vložíte doňho kapsulu, a vsuniete ho späť. Na rozdiel od predchádzajúcich modelov nemusíte prepichnúť kapsulu, kávovar to robí automaticky.

Ako som už vyššie uviedol, množstvo vody pre prípravu nápoja sa dá nastaviť, a toto nastavenie si kávovar zapamätá čím vám uľahčí, a zároveň aj zrýchli život ak často pijete rovnaký nápoj.

Prvý nápoj, ktorý som si pripravil bolo Latte Macchiato, a použil som kombináciu bielej mliečnej kapsuly a kapsuly čiernej kávy. Keďže som tušil, že to bude väčší  nápoj, nastavil som podložku nižšie a vybral vyšší pohár. LatteMacchiato bolo vynikajúco spenené s objemom cca. 220 ml. Ďalej sa mi veľmi zapáčil malý odpadový kôš na použité kapsule, keďže som nemusel každú kapsulu osobitne vyhadzovať do koša.

Podložku na pohár som potom nastavil do vyššej polohy, a spravil som si espresso. Šálka sa naplnila ľahko, a výsledkom bola aromatická káva s jemným krémom. Nakoniec som urobil Chococino – čokoládovo-mliečny nápoj – do veľkého pohára. Tentokrát som šálku umiestnil na podložku, ktorú som nechal v tej istej výške, a tým nápoj nefŕkal a nevytiekol. Horúca čokoláda bola príjemne krémová, hoci som ju musel trochu pomiešať, aby sa mliečna časť spojila s čokoládovou zmesou, ktorá sa dostala na dno pohára.

Aké nápoje sa dajú pripraviť pomocou Krups Dolce Gusto Drop?

Nápoje pripravené pomocou Drop sú jemné, bohaté na chuť, a vždy dokonale pripravené. Systém Dolce Gusto robí skutočne skvelú kávu, hotovú s hodvábnym krémom. Espresso je bohaté a široký výber nápojov, ktoré si viete pripraviť, značí, že je to viac než len obyčajný kapsulový kávovar. Možno si nebudete pripravovať mliečne nápoje ak ste fanatik do espressa, ale možno sa vám zídu keď príde k vám návšteva, a vy im budete môcť ponúknuť aj latte alebo horúcu čokoládu, bez toho aby ste potrebovali čerstvé mlieko.

Vyberte si zo širokej ponuky kapsúl Dolce Gusto

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Je pre mňa vhodný Krups Dolce Gusto Drop?

Hoci na trhu je mnoho kompaktnejších kapsulových kávovarov, ktoré ponúkajú väčšiu nádrž na vodu, nepoznám iný kávovar s modernejším dizajnom, ktorý by mal takú jednoduchú obsluhu ako Drop, a práve preto by mal byť výbavou vášho domova.

Vzhľadom na stále sa rozširujúci sortiment Dolce Gusto nápojov je skvelé ho mať vo vašej domácnosti, aby ste mohli vyskúšať všetky nápoje. Ďalšou veľkou výhodou je rýchla príprava kávy, čo vás určite poteší v rušných ranných chvíľach.

Záver


Kapsulový kávovar bez tlačidiel, bez chýb a super dizajnom, je kávovar s ktorým sa každý pochváli. Drop je jednou z najlepších modelov používajúcich kapsuly Dolce Gusto.

Ďalší užitočný článok je ako vybrať vhodný kapsulový kávovar.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *