DeLonghi Nespresso Pixie EN 125 je vhodná voľba ak máte málo miesta v kuchyni a nepijete mliečne nápoje. Dizajn je veľmi skvelý. Cena je o niečo väčšia, ale kvalita a chuť Nespresso kávy vás určite začarí.

DeLonghi Nespresso Pixie EN 125 recenzia

Výhody DeLonghi Nespresso Pixie EN 125

 • Kompaktné rozmery
 • Elegantný dizajn
 • Rýchla príprava kávy (25 sekúnd)
 • Zabudovaný kôs na použité kapsuly
 • Automatické odstránenie použitých kapsúl pri vkladaní novej

Nevýhody DeLonghi Nespresso Pixie EN 125

 • Po príprave kávy ešte kvapká
 • Nie sú mliečne kapsule, pre mliečne nápoje je potrebné mať penič mlieka (Aeroccino)

Stručný popis DeLonghi Nespresso Pixie EN 125:

 • Kompaktný kávovar
 • Elegantný dizajn s nerezovým „držadlom“, hliníkové postranné panely
 • Automatické odstránenie použitých kapsúl zdvihnutím kovového držadla
 • Zabudovaný kôs na použité kapsuly až pre 10 kapsúl
 • Odnímateľná nádrž na vodu má viečko s objemom 700 ml
 • Rýchla príprava kávy (do 25 sekúnd)
 • Automatické vypnutie po 9 minútach
 • Automatické odstránenie použitých kapsúl pri vkladaní novej kapsule
 • Sklopná odkvapkávacia podložka na vyššie poháre
 • Nie sú mliečne kapsule, pre mliečne nápoje je potrebné mať penič mlieka (Aeroccino)
Všeobecné informácieTechnické údaje
DisplejnieObjem vody700 ml
Tryska na paruniePripojenie na vodovodnie
Odnímateľná nádrž na voduánoParný tlak19 bar
Zásobník na mliekonieAutomatické čistenienie
Odvápňovaniemanuálne
Funkcie kávovaruPríkon1260 W
Typ ovládaniadotykové
ČasovačnieRozmery
MlynčeknieVýška31.5 cm
Nastavenie sily kávyánoŠírka11 cm
Nahrievač šáloknieHĺbka32 cm
Kôš na kapsulyánoHmotnosť2,7 kg

DeLonghi Nespresso Pixie má neskutočne elegantný vzhľad s kompaktnými rozmermi. Je to pevná konštrukcia s kovovými prvkami. Nespresso ponúka 24 druhov káv s limitovanými verziami, čiže je dosť široký výber kávy, ale len kávy. Pre prípravu latte si musíte kúpiť penič mlieka, ako napríklad Nespresso Aeroccino.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Dizajn a funkcia – DeLonghi Nespresso Pixie EN 125

Pixie má elegantný a kompaktný dizajn. Nerezové prvky sú ako šperky na kávovare. Nádrž na vodu je v zadnej strane s dostatočným objemom (700 ml) a má aj viečko. Odnímanie nádrže je veľmi ľahké, ale takisto môžete jednoducho naplniť džbánom.

Odkvapkávacia podložka na poháre je v perfektnej výške pre ranné espresso, ale dá sa sklopiť pre väčšie poháre. Nad podložkou je rebrovaný priehľadný plastový kôs pre použité kapsule, ktorý má kapacitu až 11 kapsúl. Táto nádoba je vstavaná do prednej steny a má podsvietenie, použité kapsuly akoby iskrili. Keď sa podsvietenie premení na červenú treba doplniť vodu.

Pixie EN 125 je o niečo ťažší (2,7kg) ako niektoré ultrakompaktné stroje. Napájací kábel má dĺžku 1 metra, čiže umožňuje určitú flexibilitu. Keďže je ultratenký, iste sa vám zmestí do kuchyne. Po 9 minútach nepoužívania sa kávovar inteligentne vypne pre šetrenie energie.

Používanie DeLonghi Nespresso Pixie EN 125 kapsulového kávovaru

Okrem diskrétneho tlačidla pre zapínanie kávovaru sú už len 2 tlačidlá, Espresso (40 ml) a Lungo (110 ml). Tieto tlačidlá sa dajú naprogramovať podľa vašej chuti, teda podľa toho akú silnú kávu máte radi. Programovanie je veľmi jednoduché, treba podržať tlačidlo Espresso alebo Lungo až kým vám kávovar načapuje toľko vody, koľko chcete. Toto množstvo sa zapamätá a nabudúce vám kávovar pripraví kávu podľa naprogramovania. Pixie vám pripraví kávu za približne 25 sekúnd od zapnutia a nemusíte ho sledovať, tok vody sa sám vypne pri ideálnom množstve vody.

Pre vloženie kapsúl zdvihnite nerezovú „páku“, aby použitá kapsula spadla do zabudovaného koša, a vložte novú kapsulu. Páku vráťte do počiatočnej polohy, a stlačte tlačidlo Espresso pre menšiu kávu a Lungo pre väčšiu kávu. Počas prípravy môžete zastaviť prietok vody opätovným stlačením tlačidla.

Pixie vám umožní použiť aj vyššie poháre, ale musíte vyklopiť podložku na poháre. Avšak zakrivenie podložky vo svojej zdvihnutej polohe umožňuje len obmedzenú šírku, takže budete mať problémy s vysokými a širokými hrnčekmi. Automatické vypnutie je frustrujúco krátke, len 9 minút, ale dá sa predlžiť na 30 minút.

Aké nápoje sa dajú pripraviť pomocou DeLonghi Nespresso Pixie EN 125?

Pixie vám pripraví voňavú krému a hladkú kávu vďaka 19 barovému tlaku. Z neustále sa rozširujúceho výberu Grand Crus si každý fanúšik kávy môže vybrať tú najlepšiu. Kapsule nájdeme od intenzívnych silných chutí až po zmesí s vanilkovou príchuťou. V ponuke sú aj bezkofeínové varianty. Pre milovníkov mliečnych nápojov je potrebné si zakúpiť samostatný penič (šľahač) mlieka, ako je napríklad Aeroccino.

Nespresso sa starostlivo venuje výberu pestovateľských krajín, ktoré jej dodávajú kávu: Brazília, Kolumbia, Kostarika, Guatemala, Keňa, India a Etiópia. Nespresso používa 95% z kávy Arabica a 5% kávy z Robusta. Jemné miešanie oboch druhov odhaľuje bohatosť chutí káv Nespresso.

Vyberte si zo širokej ponuky kapsúl Nespresso

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Je pre mňa vhodný DeLonghi Nespresso Pixie EN 125?


V porovnaní s ostatnými kompaktnými kapsulovými kávovarmi Pixie stojí trochu viac, ale jeho funkcie sa vám iste zapáčia. Jednou najväčšou nevýhodou je, že nedokáže pripraviť mliečny nápoj, iba pomocou peniča mlieka.

Záver


DeLonghi Nespresso Pixie EN 125 je vhodnou voľbou ak máte málo miesta v kuchyni a nepijete mliečne nápoje. Dizajn je veľmi skvelý a bude ozdobou vašej kuchyne. Cena je o niečo vyššia, ale kvalita a chuť Nespresso kávy vás určite začarí, ako aj Georgea Clooneyho v tejto reklame.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *