Krups Oblo je jedným z cenovo dostupnejších modelov kapsulových kávovarov, ktorý tiež používa populárny systém Dolce Gusto. Je to super mašina pre prípravu kvalitných káv, mliečnych nápojov (kombinácia mliečnej a kávovej kapsule), horúcich čokolád alebo čajov za menej ako 70€.

Krups Dolce Gusto Oblo – recenzia

Výhody Krups Dolce Gusto Oblo:

 • Kompaktné rozmery
 • Ľahká údržba a jednoduché ovládanie
 • Štýlový dizajn a farby kávovaru
 • Pomerne lacný
 • Rôzne druhy nápojov

Nevýhody Krups Dolce Gusto Oblo:

 • Zložitejšie doplňovanie nádrže na vodu
 • Pracuje len s kompatibilnými kapsulami
 • Širšie poháre sa nezmestia na podložku

Stručný popis Krups Dolce Gusto Oblo

 • Jedinečný kávovar na kapsule Nescafé Dolce Gusto.
 • Tlak 15 barov zodpovedajúcich profesionálnemu tlaku nutnému na prípravu pravého espressa.
 • Úsporný energetický režim – prístroj sa sám vypne po 5 minútach nepoužívania.
 • Jednoduchá údržba, ľahké ovládanie.
 • Tácka na poháre s nastaviteľnou výškou.
 • Možnosť prípravy horúceho aj studeného nápoja.
 • Maximálne jednoduchá, hygienická a bezpečná obsluha.
 • Veľmi široká ponuka nápojov – kávy, latte, cappucino, horúce čokolády, čaje – viac ako 30 variantov.
 • Nápoje vhodné pre všetkých členov rodiny – vyberie si dospelý aj dieťa.
 • Mliečna kapsula obsahuje pravé sušené mlieko.

Všeobecné informácie Krups Dolce Gusto Oblo

Všeobecné informácieTechnické údaje
DisplejnieObjem vody800 ml
Tryska na paruniePripojenie na vodunie
Odnímateľná nádrž na voduánoParný tlak15 bar
Zásobník na mliekonieAutomatické čistenienie
Odvápňovaniemanuálne
Funkcie kávovaruPríkon1460 W
Typ ovládaniapáka
ČasovačnieRozmery
MlynčeknieVýška31,5 cm
Nastavenie sily kávyánoŠírka24,5 cm
Nahrievač šáloknieHĺbka18 cm
Kôš na kapsulynieHmotnosť2,5 kg

Krups Oblo je jedným z cenovo dostupnejších modelov kapsulových kávovarov, ktorý tiež používa populárny systém Dolce Gusto. Je to super mašina pre prípravu kvalitných káv, mliečnych nápojov (kombinácia mliečnej a kávovej kapsule), horúcich čokolád alebo čajov za menej ako 70€.
Dolce Gusto kapsule sú k dispozícii vo viac ako 30 variantoch, ktoré si môžete kúpiť takmer vo všetkých supermarketoch a v obchodoch s elektrom.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Dizajn a funkcia – Krups Dolce Gusto Oblo

Kapsulové kávovary sú zvyčajne vysoké a štíhle, kým Oblo je nižší, širší a má štvorcový tvar. Tieto rozmery ocenia hlavne tí, ktorí majú málo miesta medzi kuchynskou linkou a skrinkou, a vďaka jeho malej hĺbke sa dá otočiť a umiestniť aj na najmenšie miesta ak sa nepoužíva.

Jeho kompaktné rozmery a zaoblené hrany umožnia umiestniť Oblo aj do rohu. Na slovenskom trhu ho nájdete vo viacerých farebných prevedeniach, napríklad v bielej, čiernej, červenej, oranžovej, či sivej farbe. Týmito farbami perfektne spestríte vašu kuchyňu.

Oblo sa ovláda jednoducho pomocou páky umiestnenej na vrchu kávovaru, podobne ako jeho menší braček Piccolo. Na každej kapsule je uvedené ideálne množstvo vody pre prípravu nápoja, ale je to na vás, či si spravíte silnejší alebo slabší nápoj. Na začiatku to bude vyžadovať trochu praxe, aby ste dosiahli kvalitný nápoj–možno to nebude ideálne, ak máte radi svoju kávu vždy rovnako silnú.

Napájací kábel je kratší (len 80 cm) a červený, podľa čoho ho môžete ľahko odlíšiť od ostatných káblov. Môže to byť užitočné, ak máte niekoľko zariadení zapojených do tej istej zásuvky. Výhodou Oblo je aj jeho váha, pretože váži iba 2,5 kg, takže ho môžete ľahko premiestniť v kuchyni.

Používanie Krups Dolce Gusto Oblo kapsulového kávovaru

Prvý pohár nápoja si môžete pripraviť len pár minút po tom, čo ste ho vybrali z krabice. Nádrž na vodu sa dopĺňa priamo z vodovodu ťažšie, ale zo zadnej strany stroja je veľmi jednoduché ju odstrániť a naplniť. Jej kapacita je 800 ml, čiže ak spravíte pár nápojov, môže sa rýchlo vyprázdniť a budete ju musieť znova naplniť.

Pre prípravu nápoja najprv zapnite kávovar na vrchu. Jeho termoblok sa po zapnutí rýchlo zohreje (cca. 30 sekúnd), vtedy keď tlačidlo prestane blikať červenou farbou a premení sa na zelenú. Potom otvorte krytku na vrchu, kapsule vložte do vysúvacieho držiaka, ktorý potom vsuňte naspäť. Krytku treba tiež zavrieť, aby sa kapsula prepichla. Na ovládanie sa namiesto tlačidiel alebo dotykového displeja používa klasická páka. Keď ju posuniete doľava, spustí sa dávkovanie studenej vody pre studené nápoje, a keď ju posuniete doprava, spustí sa teplá voda z termobloku. Dávkovanie vody zastavíte, s menším oneskorením keď páku vrátite do počiatočnej polohy, čiže do stredu.

Aké nápoje sa dajú pripraviť pomocou Krups Dolce Gusto Oblo?

Káva, ktorú Oblo spraví je kvalitná s hodvábnym krémom, a mliečne nápoje majú dlhotrvajúcu mliečnu penu. Kapsuly Nescafe Dolce Gusto na mlieko a na kávu sa podobajú, ale kapsula na mlieko má biely spodok, kým kapsula na kávu má hnedý, preto odporúčam kúpiť si stojan na ukladanie kapsúl.

Odnímateľná podložka pre poháre poskytuje dve výškové polohy pre váš pohár, avšak široké a robustné šálky sa na podložku nezmestia.

Pri častom používaní sa krytka na vrchu úplne neuvoľní, a treba ju potlačiť smerom nahor pred odstránením použitej kapsuly. Ku kávovaru nie je pribalený žiadny kôš (nie ako pri Krups Dolce Gusto Drop), takže každú použitú kapsulu musíte zvlášť odstrániť. Čistenie kávovaru je ľahké, stačí opláchnuť nádrž na vodu, vysúvací držiak na kapsule a utrieť zvyšné kvapky.

ponuke nájdete aj Nesquik horúcu čokoládu, karamelový chococino, klasické cappucino, sójové cappucino  či citrónový čaj.

Vyberte si zo širokej ponuky kapsúl Dolce Gusto

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Je pre mňa vhodný Krups Dolce Gusto Oblo?

Dolce Gusto Oblo sa vďaka svojim kompaktným rozmerom zmestí aj v kuchyni, v ktorej je málo miesta. Jeho ovládanie a údržba je veľmi jednoduchá. Veľkým plusom je aj použitie Dolce Gusto kapsúl, ktoré nájdete vo viac ako 30 variantoch. Iste vás poteší aj pomerne nízka cena kávovaru (60-70 €) a pripraveného nápoja espresso od 25 centov a mliečnych nápojov od 50 centov.

Mne najviac prekážalo časté naplňovanie nádrže na vodu, keďže často pijem kávu a mliečne nápoje.

Záver


Krups Dolce Gusto Oblo je jednoduchý a malý kapsulový kávovar, ktorý každému spraví taký nápoj, aký má najradšej, a to vďaka rôznym variantom a možnosti regulácie vody. Je to ideálna voľba ako prvý kapsulový kávovar.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *