Krups Dolce Gusto Piccolo je jedným z najkompaktnejších kapsulových kávovarov, ktoré používajú Dolce Gusto kapsule. Piccolo znamená malý v taliančine a taký je aj kávovar – je štíhla zo všetkých uhlov a dokonca aj jeho cena je pomerne nízka.

Krups Dolce Gusto Piccolo – recenzia

Výhody Krups Dolce Gusto Piccolo:

 • Jednoduché ovládanie
 • Kompaktné rozmery a dizajn
 • Dokáže pracovať s rôznymi veľkosťami pohárov
 • Rôzne druhy nápojov, viac ako 30
 • Nízka cena

Nevýhody Krups Dolce Gusto Piccolo:

 • Malá nádrž na vodu (len 600 ml)
 • Pracuje len s Dolce Gusto kapsulami

Stručný popis Krups Dolce Gusto Piccolo

 • Extrémne rýchla, čistá a jednoduchá prevádzka
 • Kompaktné rozmery
 • Možnosť pripraviť horúce aj studené nápoje
 • Tácka na poháre s nastaviteľnou výškou – tri polohy
 • Tlak 15 barov zodpovedajúcich profesionálnemu tlaku nutnému na prípravu pravého espressa.
 • Úsporný režim – prístroj sa sám vypne po 5 minútach nepoužívania.
 • Jednoduchá údržba.
 • Veľmi široká ponuka nápojov – kávy, latte, cappucino, horúce čokolády, čaje – viac ako 30 variantov.
 • Nápoje vhodné pre všetkých členov rodiny – vyberie si dospelý aj dieťa.
 • Mliečna kapsula obsahuje pravé sušené mlieko.

Všeobecné informácie Krups Dolce Gusto Piccolo

Všeobecné informácieTechnické údaje
DisplejnieObjem vody600 ml
Tryska na paruniePripojenie na vodunie
Odnímateľná nádrž na voduánoParný tlak15 bar
Zásobník na mliekonieAutomatické čistenienie
Odvápňovaniemanuálne
Funkcie kávovaruPríkon1500 W
Typ ovládaniapáka
ČasovačnieRozmery
MlynčeknieVýška28.7 cm
Nastavenie sily kávyánoŠírka15.9 cm
Nahrievač šáloknieHĺbka22 cm
Kôš na kapsulynieHmotnosť2,3 kg

Krups Dolce Gusto Piccolo je jedným z najkompaktnejších kapsulových kávovarov, ktorý používa Dolce Gusto kapsule. Piccolo v taliančine znamená malý, a taký je aj kávovar – je štíhly zo všetkých uhlov, a dokonca aj jeho cena je pomerne nízka.

Krups Piccolo má veľkú výhodu, pretože ponúka široký výber nápojov, ktoré si pomocou neho môžete pripraviť (k dispozícii viac ako 30 variantov, ktoré si môžete kúpiť takmer vo všetkých supermarketoch a v obchodoch s elektrom). Každý si tu nájde niečo na svoj vkus – od espressa a cappuccina, latte, ľadových nápojov, bezkofeínových káv, ristretta a horúcej čokolády až po citrónový čaj.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Dizajn a funkcia – Krups Dolce Gusto Piccolo

Pri dizajne skombinovali štýlovosť s malými rozmermi, a vznikol tento kompaktný kapsulový kávovar. So zakrivenou hornou časťou sa podobá na jeho väčšieho bračeka Krups Dolce Gusto Melody 3, ale tlačidlo napájania je nenápadne na boku. Piccolo je dosť nízky a tenký, takže sa zmestí medzi kuchynskú linku a skrinku, dokáže vyplniť aj tie najmenšie miesta, pričom je aj dostatočne ľahký (len 2,4kg), aby ste ho mohli jednoducho premiestniť v kuchyni.

Kým niektoré kapsulové kávovary, ktoré používajú kapsule Dolce Gusto, automaticky regulujú množstvo vody, ktoré má pretiecť cez kapsulu podľa druhu kapsuly, pri Piccolo si množstvo vody musíte nastaviť manuálne pomocou páky. Pákou začnete prípravu nápoja a takisto pákou môžete zastaviť púšťanie vody, ak vám už stačí pripravený nápoj. Na každej kapsule je uvedené odporúčané množstvo vody, ale môžete si pripraviť aj silnejší alebo slabší nápoj podľa vlastného vkusu. Toto manuálne nastavovanie môže niektorým vyhovovať, zas iným sa môžu viac páčiť kávovary, ktoré fungujú automaticky podľa odporúčania. Pákou si viete aj nastaviť či chcete studenú alebo horúcu vodu.

Podložka na poháre môže byť nastavená v troch rôznych výškach pre rôzne veľkosti pohárov, a keďže šírka pohárov nie je obmedzená, zmestia sa aj tie najväčšie hrnčeky.

Krups Dolce Gusto Piccolo dokáže pracovať s rôznymi veľkosťami pohárov, kvôli nastaviteľnej podložky v troch rôznych výškach a tým že ani v šírke to nie je obmedzené.

Používanie Krups Dolce Gusto Piccolo kapsulového kávovaru

Piccolo môžete naplniť vodou hneď po tom ako ste ho vybalili. Potom ho zapnite tlačidlom na boku. Jeho termoblok sa po zapnutí rýchlo zohreje, vtedy keď tlačidlo prestane blikať červenou farbou a premení sa na zelenú. Pred prvým použitím odporúčam kávovar párkrát prepláchnuť bez kapsule. Nádrž na vodu je dosť malá (len 600 ml), takže ju budete musieť často napĺňať priamo z vodovodu. Radšej si ju naplňte džbánom, aby ste nerozliali vodu na kuchynskú linku.

Príprava nápojov je veľmi jednoduchá–otvorí sa krytka hlavičky a kapsule sa vkladajú do vysúvacieho držiaka, ktorý potom treba vsunúť naspäť do hlavičky stroja. Krytku treba tiež zavrieť, aby sa kapsula prepichla. Namiesto tlačidiel alebo číselných tlačidiel pre ovládanie sa používa klasická páka. Keď ju posuniete doľava, spustí sa dávkovanie studenej vody pre studené nápoje, a keď ju posuniete doprava, spustí sa teplá voda z termobloku. Dávkovanie vody zastavíte keď páku vrátite do počiatočnej polohy, čiže do stredu.

Po príprave nápoja z kapsule ešte trošku kvapká, až kým sa neodstráni, ale spolu s malou nádržou na vodu je to asi jediný nedostatok kapsulového kávovaru Piccolo (pri Bosh Tassimo Vivy to tak nie je). Termoblok sa medzi jednotlivými prípravami nápojov rýchlo zohreje, spomaliť vás môže len dopĺňanie nádrže.

Aké nápoje sa dajú pripraviť pomocou Krups Dolce Gusto Piccolo?

Maximálny tlak čerpadla je 15 barov, ktorý zabezpečuje vynikajúcu kávu s plnou chuťou a jemným krémom na vrchu. Kapsulové kávovary využívajúce systém Dolce Gusto umožňujú prípravu aj mliečnych nápojov a Piccolo nie je výnimkou. Pri týchto nápojoch najprv vložte mliečnu kapsulu (urobí sa hustá mliečna pena) a potom kávovú kapsulu, tým dosiahnete kvalitné latte, cappuccino a horúce čokolády. Ak niektorým tá hustá pena nechutí, pretože majú radšej penu z čerstvého mlieka, odporúčam kúpiť si samostatný penič mlieka. V ponuke nájdete aj Nesquik horúcu čokoládu, karamelový chococino, klasické cappucino, sójové cappucino  či citrónový čaj.

Vyberte si zo širokej ponuky kapsúl Dolce Gusto

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Je pre mňa vhodný Krups Dolce Gusto Piccolo?

Piccolo je dobrá mašina s malými rozmermi. Je to ideálny kávovar, pretože má jednoduché ovládanie a v kuchyni vám uberie len málo miesta. Aj vy si určite nájdete ten pre vás najviac vyhovujúci nápoj z bohatého výberu.

Objem nádrže na vodu môže byť najväčším problémom, pretože po príprave pár väčších nápojov, napríklad mliečnych nápojov, je takmer prázdna. Piccolo, ako aj jeho meno naznačuje, je vhodný pre malé rodiny, alebo pre tých, ktorí najčastejšie pijú len espresso.

Záver


Široká škála nápojov, kompaktná veľkosť a jednoduché ovládanie prevažujú nad nedostatkami, akou je aj malá nádrž vody. Iste vás poteší aj jeho nízka cena, aj vďaka ktorej sa kapsulový kávovar Piccolo stal nakupovanejšou voľbou.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *